title
noktalı defter
planlayıcı sticker
kalemler

Noktalı Defterler İle Neler Yapılabilir?İpucu ve taktikler.

Noktalı Defter Nedir?

Yatay ve dikey kılavuz çizgileriyle grafik (kare) kağıdı düşünün. Şimdi ızgara çizgilerinin kesiştiği bir nokta koyun. Orjinal ızgara çizgilerini kaldırın.Tebrikler harika bir noktalı sayfa elde ettiniz :)İster bir öğrenci ister,hobi amaçlı veya profesyonel bir tasarımcı noktalı defterler sıradan defterlere göre bir çok farklı özellik sunar.Noktalar, yaklaşık 0,5 cm veya inç başına 5 nokta (genel mühendislik grafik kağıdı gibi) aralıklıdır ve hem yatay hem de dikey yapı oluşturur.Bu, her sayfanın her santimetrekaresini geçen gereksiz çizgiler, yani daha az dağınıklık anlamına gelir.

Defteri Günlük Olarak Kullanabilir Miyim?

Şimdi günlük bir günlük tutmak için mükemmel bir zaman.Bunun için noktalı defterler idealdir. Çizgileri çizgili bir not defterinde kullandığınız şekilde yatay noktaları kullanın. Biraz pratik gerektirebilir, ancak bir veya iki çizgi sonra onu sallamaya başlayacaksınız.Noktalı bir sayfayla, ruh haliniz sizi aldığında çizgili metinden karalamalara veya eskizlere ayrılabilme avantajına sahip olursunuz. Ya da, fikirleri doğrusal olmayan bir şekilde yakalayabilmek için sayfanın farklı bölümlerini kutuya atabilirsiniz.

Çizimlerim İçin Kullanabilir Miyim?

Noktalar, çizim uygulamanıza fazladan bir yapı unsuru ekleyebilirsiniz.Ayrıca noktalar çiziminizin farklı bölümleri için sayfayı daha iyi bölümlere ayırabileceğiniz için, kompozisyon konusunda yardımcı olabilirler.Binalar ve şehir manzaraları gibi geometrik formların perspektif çizimi ve haritalandırılması söz konusu olduğunda da yardımcı olacaklardır.Son olarak, çiziminizin farklı öğeleri arasındaki oranları ölçmenize yardımcı olması için bullet journal noktalı defterleri kullanabilirsiniz. Diyelim ki bir grup insan çiziyorsunuz - birinin kafasının iki nokta yüksekliğinde olduğunu görebiliyorsanız, bu iki noktalı ölçüyü resimdeki diğer insanlar için kullanabilir ve herkesin orantılarını aynı tutabilirsiniz.

Noktalı Defterlerin Fiyatları Nelerdir?

Woohoobox'ta her bütçeye uygun yüzlerce özel tasarım bullet journal noktalı defter bulunmaktadır.Özenle hazırlanan kargo paketleri ile bütçe dostu defterleri Woohoobox'ta bulabilirsiniz.

Planlayıcı Olarak Kullanabilir Miyim?

Gününüze bir düzen vermek ister misiniz? Her gün için kutular içeren haftalık bir planlayıcı veya sabahtan akşama kadar görevlerinizi takip etmenize yardımcı olur.Günlük bir takvim oluşturmak için bu yararlı noktaları kullanabilirsiniz.

Çizim Alıştırmaları ve Karlamalar İçin?

Bazen şaheserler, hatta bitmiş çizimler yapmak istemezsiniz.Sadece kurşun kaleminizi alarak denemeler ve basit çizimler yaparsınız. Karalamalar harika bir stres gidericidir ve yaratıcı bir blok veya uzun bir toplantıda size yardımcı olabilir. Öyleyse noktalı defter bunun için biçilmiş kaftandır.Noktalı kağıt kullanmak size karalama için bir çerçeve sağlar.Noktaları rastgele şekillerde birleştirmeyi deneyin, bunları karelerin ve dikdörtgenlerin köşelerini yapmak için kullanın veya her noktayı tekrar eden bir desen veya şekil için başlangıç ​​noktası haline getirin.

Hat Sanatında Pratik Yapmal İçin Kullanabilir Miyim?

El yazısı hatasını mı yakaladınız? Kaligrafi ile ilgileniyorsanız veya denemek istiyorsanız noktalı defterler sizin için idealdir. Noktalı bir kenar çizgisi yalnızca harflerinizi sayfada mükemmel bir şekilde yatay tutmakla kalmaz aynı zamanda harfler ve kelimeler arasında eşit boşluk bırakmanıza olanak sağlar. Çizgili bir defterden farklı olarak, noktalı bir kağıt defter, altta asılı kalan harflerdeki aşağı vuruşları kesmez ve akan yazıdaki hoş olmayan bir durum yaratmaz.

Noktalı Defterimi Nereden Satın Alabilirim?

Noktalı defter ajanda satın almak için bir çok alternatif mevcuttur. Woohoobox sizlere içi noktalı olan harika tasarımlı defterler sunar.Buradaki linke tıklayarak birbirinden özel ajanda noktalı defter modellerine erişim sağlayabilirsiniz.